CV

Burada tamamen resmi bilgilerin bulunduğu, ciddi ancak soğuk bir özgeçmiş bulmamanız için çaba sarfedeceğim. Buna rağmen, her okurun ayrı bir dünyasının olduğunun ve buna göre bir anlam çıkaracağının ise farkındayım. Öncelikle şundan bahsetmek istiyorum: 2005 yılından beri düzenli olarak bilgisayar kullanmaktayım.

Tüplü ve hantal bilgisayar ile bu dünyaya adım attım. O dönemlerde, PCnet gibi dergiler ile merakımı diri tutmaya çalıştım. Geçmişi düşünürken, İnternette rekabetin pek olmadığı dönemler olduğunu da belirtmeliyim. Hatta derginin kapandığı görünce her şeyin tersine döndüğünü anlamıştım. Günümüzde ise internet müthiş bir rekabete sahne oluyor. Bu nedenle, yanlış adımla başlanan işler müthiş kayıplar yaşatıyor. Bu durumlarda karşılaşmamak için ise en azından danışmanlık hizmeti alarak internet dünyasına adım atmasını tavsiye ediyorum.

Kendimden ‘sizli bizli’ bahsetmeyeceğim için şimdiden affınıza sığınmak istiyorum. Ben, yaptıklarımdan ve olduğum bireyden bahsetmeye çalışırken ‘ben’ öznesini kullanmayı doğru buluyorum. Ancak ortada bir hata veya yanlış varsa da ‘ben’ kelimesini kullanmaktan geri kalmayacağım. Çünkü, hayatın aslında birçok yanlışın birleşimi olduğuna inananlardanım. Bilim insanları da binlerce hatalı düşünce ve deneme sonunda, daha doğruya ulaşmıyor muydu? Elbette hata derken, olumlu sonuçlara ulaşmak için denemeler yaparken geçen süreden bahsediyorum. Bana göre hata, en doğru sonuca gidene kadar atılan yanlış adımlardır. Bu nedenle, hatalarımızla büyüdüğümüzü düşünüyorum. Şimdi bunu neden mi söyledim? Çünkü, 2010’lu yıllara kadar bir web sitesini google üzerinde belirli bir seviyeye getirmek çok büyük bir yetenek olarak görünebilirdi. Ancak, günümüzde müthiş bir rekabet var. Özellikle e-ticaret konusunda müthiş gelişmeler yaşandı. Bu süreçler sonucunda ise her gün kendini yenileyenler ve ayakta durmak için nedenleri olanlar ciddi kazanımlar elde etti. Burada oluşturmak istediğim web sitesi, kurumsal bir kimlik taşımaktadır ve taşıyacaktır. Bir web sitesinin kurulumundan, pazarda ilk ürünü veya hizmetini satana kadar danışmanlık ve dolayısıyla destek almak isteyenlerin daima yanında olacağım. Resmi demişken, üniversitede ekonomi öğrenimi gördüm. Dokuz Eylül Üniversitesi mezunuyum, ancak bilgisayar programcılığı ve sosyal medya bölümlerinde de öğrenciyim. Bunlara ek olarak, önemli yayınları sürekli olarak takip etmeye ve değerli araştırmaları okumaya çalışıyorum. Elbette dünyanın gittiği yönü ilgiyle takip ediyorum. Sizlere bir görsel ile kim olduğumu elbette anlatabilirim. Detaylı konuşmalarımız esnasında buna gerek kalırsa kesinlikle istediğiniz konulara değinebilirim.

Deniz ÇAKMAK, çocukluğundan beri web sitesi kurmaktadır ve kurulan sitenin daha önemli noktalara gelmesi için çeşitli denemeler yapmaktadır. Bunların genel adının ise SEO yani arama motoru optimizasyonu olduğunu zaten biliyorsunuz. Bu dünyayı yakından takip ederken, kendi denemelerimi de yapmaktan geri kalmıyorum. Öğrendiklerimi de danışmanlık veya direkt olarak destek biçiminde bireylere ve firmalara sunuyorum. İş demişken Lİnkedin  üzerinden de bana ulaşabilirsiniz. Direkt olarak whatsapp üzerinden de yazabilirsiniz. Türkçe düşünmeyi ve Türkçe yazmayı çok ama çok seviyorum. O nedenle, çok kişi ve kurumdan ziyade az ve öz bireyle çalışmayı seviyorum. Bir web sitesinin ise yalnızca kurulumunu yapmıyorum, ilk seo uyumlu içeriğine kadar yazıyorum ve google üzerinde etkili sonuçlar alması için çaba gösteriyorum. Aynı heyecanı ve aynı karşılığı gördüğüm bireylerle ise uzun vadeli çalışmayı çok seviyorum.  Birlikte etkili sonuçlar almak için yeni projelere başlayabiliriz. Tam olarak bu nedenle burada bulunuyorum. Size hit getirecek blog sitelerinizi veya sizin markanızın etkin pazarlamasını birlikte kurgulayabiliriz.

profil